Zobraz detailní filtr Zobraz jednoduchý filtr

PROČ SE ROZHODNOUT PRO DŘEVĚNOU PODLAHU?

Zobrazit více informací

Dřevěné podlahy vytvářejí hřejivý pocit domova

V naší nabídce dřevěných podlah naleznete velmi kvalitní podlahy nabízející vynikající poměr kvalita/cena, které přetvoří Váš domov či pracovní prostředí na útulné a jedinečné místo. Osobitý a hřejivý charakter dřevěné podlahy dodá každému interiéru neocenitelné kouzlo.

 

Definice dřevěných podlah

MASIVNÍ DŘEVĚNÉ PODLAHY

1    1

Masivní dřevěné podlahy se vyrábějí v různých dřevinách od tuzemských jako jsou například dub, buk, javor, jasan, ořech nebo ze dřevin exotických, např. merbau, teak, doussie, ipe, ořech americký a mnoho dalších. Celomasivní dřevěné podlahy jsou určené k celoplošnému lepení. Mohou se vyrábět ve formě klasických parket, mozaikových parket, prken nebo průmyslové mozaice v široké škále formátů a třídění, které jsou dodávany bez povrchové úpravy a je třeba je po pokládce brousit, tmelit a poté povrchově upravovat – olejovat či lakovat. Masivní dřevěná podlaha se dodává také již předbroušená určená pro finální povrchovou úpravu nebo včetně povrchové úpravy (olej, lak). Předností celomasivních dřevěných podlah je dlouhá životnost a možnost mnohonásobné renovace. Nevýhodou je omezená možnost využití na podlahové topení, neboť díky své konstrukci mají nižší stabilitu při výkyvech vzdušné vlhkosti a teploty.

 

DVOUVRSTVÉ DŘEVĚNÉ PODLAHY

2vr   2

Dvouvrstvá dřevěná podlaha se skládá z horní nášlapné vrstvy o tloušce 3-4 mm a 6 mm spodní vrstvy z kvalitní překližky, dubu či smrku. Jednotlivé dvouvrstvé dřevěné parkety se výhradně celoplošně lepí a jsou vhodné na podlahové vytápění. Celoplošným lepením se zabrání vysoké kročejové hlučnosti a vyššímu tepelnému odporu. Dvouvrstvé dřevěné podlahy se dodávají bez povrchové i s olejovanou nebo lakovanou povrchovou úpravou v různých formátech s celkovou tloušťkou 10 – 12 mm. Dvouvrstvou dřevěnou podlahu lze renovovat.

 

TŘÍVRSTVÉ DŘEVĚNÉ PODLAHY
3vr   3

Třívrstvé dřevěné podlahy jsou složeny ze 3 vrstev dřeva. Z horní nášlapné vrstvy  o tloušce 3-4 mm, z nosné desky a zprotitažné spodní vrstvy. Celková tloušťka třívrstvé dřevěné podlahy je 14-15 mm. Třívrstvé dřevěné podlahy mohou být instalovány jednak na plovoucí způsob nebo se lepí celoplošně na podklad. Lepená třívrstvá dřevěná podlaha je ideální v kombinaci s podlahovým vytápěním. Technologie plošného lepení třívrstvé dřevěné podlahy vytvoří podlahu, která bude působit dojmem podlahy z masivního dřeva, a co víc, bude stejně tichá, avšak více stabilní než  z masivu. Pro plovoucí instalace je třívrstvá dřevěná podlaha vybavena zámkem. Třívrstvé dřevěné podlahy se dodávají ve větších rozměrech než dvouvrstvé dřevěné podlahy. Dělí se na prkna (1-lamela) a parketový vzor (3-lamela).Výhodou třívrstvých dřevěných podlah je, že mohou být několikrát zrenovovány.

 

Pokud si nejste stoprocentně jisti jakou instalaci dřevěné podlahy zvolit, či máte jakékoliv dotazy, rádi Vám poradíme. Přijďte se podívat k nám do showroomu a vyzkoušejte si, jaký typ pokládky dřevěné podlahy Vám bude vyhovovat.

 

Skrýt

Dřevené plovoucí podlahy

Počet nalezených produktů: 22