PROČ SE ROZHODNOUT PRO DŘEVĚNOU PODLAHU?

  • Dřevěná podlaha je z přírodní materiálu
  • Dřevěné podlahy vytvářejí hřejivý pocit domova
  • Dřevěná podlahy jsou příjemné na dotek a chůzi
  • Široký výběr z barevných tónů a povrchových úprav dřevěných podlah vytváří – osobitý interiér
  • Dřevěná podlaha má výborné tepelně izolační vlastnosti
  • Instalací dřevěné podlahy navýšíte hodnotu Vašeho domu či bytu
  • Zajímavá cena dřevěné podlahy Vás překvapí

  Zobrazit více informací

  Dřevěné podlahy vytvářejí hřejivý pocit domova

  V naší nabídce dřevěných podlah naleznete velmi kvalitní podlahy nabízející vynikající poměr kvalita/cena, které přetvoří Váš domov či pracovní prostředí na útulné a jedinečné místo. Osobitý a hřejivý charakter dřevěné podlahy dodá každému interiéru neocenitelné kouzlo.

   

  Definice dřevěných podlah

  MASIVNÍ DŘEVĚNÉ PODLAHY

  1    1

  Masivní dřevěné podlahy se vyrábějí v různých dřevinách od tuzemských jako jsou například dub, buk, javor, jasan, ořech nebo ze dřevin exotických, např. merbau, teak, doussie, ipe, ořech americký a mnoho dalších. Celomasivní dřevěné podlahy jsou určené k celoplošnému lepení. Mohou se vyrábět ve formě klasických parket, mozaikových parket, prken nebo průmyslové mozaice v široké škále formátů a třídění, které jsou dodávany bez povrchové úpravy a je třeba je po pokládce brousit, tmelit a poté povrchově upravovat – olejovat či lakovat. Masivní dřevěná podlaha se dodává také již předbroušená určená pro finální povrchovou úpravu nebo včetně povrchové úpravy (olej, lak). Předností celomasivních dřevěných podlah je dlouhá životnost a možnost mnohonásobné renovace. Nevýhodou je omezená možnost využití na podlahové topení, neboť díky své konstrukci mají nižší stabilitu při výkyvech vzdušné vlhkosti a teploty.

   

  DVOUVRSTVÉ DŘEVĚNÉ PODLAHY

  2vr   2

  Dvouvrstvá dřevěná podlaha se skládá z horní nášlapné vrstvy o tloušce 3-4 mm a 6 mm spodní vrstvy z kvalitní překližky, dubu či smrku. Jednotlivé dvouvrstvé dřevěné parkety se výhradně celoplošně lepí a jsou vhodné na podlahové vytápění. Celoplošným lepením se zabrání vysoké kročejové hlučnosti a vyššímu tepelnému odporu. Dvouvrstvé dřevěné podlahy se dodávají bez povrchové i s olejovanou nebo lakovanou povrchovou úpravou v různých formátech s celkovou tloušťkou 10 – 12 mm. Dvouvrstvou dřevěnou podlahu lze renovovat.

   

  TŘÍVRSTVÉ DŘEVĚNÉ PODLAHY
  3vr   3

  Třívrstvé dřevěné podlahy jsou složeny ze 3 vrstev dřeva. Z horní nášlapné vrstvy o tloušťce 3-4 mm, z nosné desky a zprotitažné spodní vrstvy. Celková tloušťka třívrstvé dřevěné podlahy je 14-15 mm. Třívrstvé dřevěné podlahy mohou být instalovány jednak na plovoucí způsob nebo se lepí celoplošně na podklad. Lepená třívrstvá dřevěná podlaha je ideální v kombinaci s podlahovým vytápěním. Technologie plošného lepení třívrstvé dřevěné podlahy vytvoří podlahu, která bude působit dojmem podlahy z masivního dřeva, a co víc, bude stejně tichá, avšak více stabilní než  z masivu. Pro plovoucí instalace je třívrstvá dřevěná podlaha vybavena zámkem. Třívrstvé dřevěné podlahy se dodávají ve větších rozměrech než dvouvrstvé dřevěné podlahy. Dělí se na prkna (1-lamela) a parketový vzor (3-lamela).Výhodou třívrstvých dřevěných podlah je, že mohou být několikrát zrenovovány.

   

  Pokud si nejste stoprocentně jisti jakou instalaci dřevěné podlahy zvolit, či máte jakékoliv dotazy, rádi Vám poradíme. Přijďte se podívat k nám do showroomu a vyzkoušejte si, jaký typ pokládky dřevené podlahy Vám bude vyhovovat.

   

  Skrýt

  Dřevené plovoucí podlahy

  Počet nalezených produktů: 79