Články / Podlahy se speciálním povrchem – 2.díl o údržbě laminátových podlah

Podlahy se speciálním povrchem – 2.díl o údržbě laminátových podlah

Na matné povrchy použijte přípravek ve spreji

Nečistoty zpravidla přilnou na matné povrchy. Proto doporučujeme pravidelné čištění celé plochy podlahy čisticím přípravkem ve spreji, který odstraní i přilepené nečistoty. Použijete-li příliš velké množství čisticího prostředku nebo nesprávný typ přípravku, například mýdlo, může se na podlaze vytvořit mastná vrstva. Tuto vrstvu odstraníte nastříkáním dostatečného množství přípravku ve spreji na celou plochu podlahy.

Díky přípravku ve spreji se po několika minutách nečistota nebo mastnota rozpustí a vy můžete podlahu přetřít nejprve vlhkým a pak suchým mopem. Tento postup je vhodné opakovat, dokud se nečistota nebo mastná skvrna zcela neodstraní.

Jak na lesklé povrchy?

Na lesklém povrchu jsou často viditelné skvrny, které zanechává voda. Proto po umytí vlhkým mopem podlahu vždy vytírejte i mopem suchým, díky kterému odstraníte zbytkovou vlhkost a zabráníte vzniku nevzhledných map.

Podlahy se zkosenými hranami

Zkosené hrany, které imitují spáry dřevěné podlahy, najdete u podlah Pergo Country a Pergo Expression. Tyto podlahy jsou citlivější na vodu, která se může hromadit ve zkosených částech. Proto byste je nikdy neměli čistit „namokro”, pouze řádně vyždímaným mopem. Na závěr je podlahu nutné  otřít suchým mopem.

Zatočte se skvrnami!

Nevíte, jak odstranit skvrnu od čokolády, nebo jste na podlahu rozlili barevný lak na nehty? V jednoduché tabulce najdete postupy, jak si poradit s různými typy skvrn. Použít je můžete pro běžné podlahy, o kterých jste si mohli přečíst v prvním díle článku, i pro podlahy se speciální povrchovou úpravou.

Typ skvrny Postup
Čokoláda, mastnota, džus a jiné alkoholické či nealkoholické nápoje Do přípravku ve spreji SimpleSolutions přidejte teplou vodu.
Dehet, pastelky, rtěnka, krém na boty, inkoust, uhlík, lak na nehty nebo cigarety Metylalkohol, aceton nebo rozpouštědla běžně používaná v domácnostech, technický benzin.
Vosk a žvýkačky Nechejte je ztvrdnout a poté seškrábejte.

Další informace o údržbě laminátových podlah a jejich technických vlastnostech najdete na stránkách localhost/berger.