Články / Správné čištění prodlouží životnost podlahy – 1.díl o údržbě laminátových podlah

Správné čištění prodlouží životnost podlahy – 1.díl o údržbě laminátových podlah

Kvalitní povrch vhodný i pro alergiky

Povrch laminátových podlah Pergo je chráněn patentovaným povrchem TitanX SurfaceTM, který kromě vysoké odolnosti vůči opotřebení také brání pronikání prachu a nečistot do hmoty materiálu nebo jejich tvrdošíjnému ulpívání. Podlahy Pergo proto vynikají snadnou údržbou a čištěním. Díky antimikrobiální úpravě jsou navíc vhodné také pro alergiky a děti.

Základem úspěchu je pravidelný úklid

Kvalitní rohožka zachytí většinu toho, co si přinášíme na botách zvenku. Prach, písek, kamínky, hlína i zbytky rozbředlého sněhu zůstanou před dveřmi a nemusíme se bát poškození podlahy vlhkostí nebo hrubými nečistotami. Stoprocentně uchránit interiér před nečistotami však nelze, a proto je třeba laminátovou podlahu podle potřeby vysávat nebo zamést. Párkrát měsíčně se podlaha vytře vlhkým (ne mokrým) hadrem nebo mopem. Při pravidelném úklidu, kdy je laminátová podlaha zbavována prachu, který se neváže na povrch a může se volně šířit po místnosti, si podlaha zachová svoji krásu a plnou funkčnost po dobu několika let.

Běžné čištění

Běžné čištění laminátových podlah není nic náročného. Nečistoty a prach z podlahy vysajte (bez použití kartáče) nebo zameťte mopem Pergo. Podlaze také svědčí pravidelné otírání vlhkým hadříkem Pergo. Rozlili jste sklenici džusu nebo přelili květináč, stojící na podlaze? Běžné skvrny jednoduše odstraníte ve třech rychlých krocích.

  1. Čistící prostředek ve spreji naneste přímo na skvrny nebo rozlité tekutiny.
  2. Nechte přípravek několik minut působit.
  3. Poté podlahu očistěte vlhkým mopem (použijte pouze vodu)

Laminátovou podlahu nevoskujte ani neleštěte. Nikdy ji nečistěte drátěnkou nebo jinými brusnými materiály, které mohou povrch poškodit. Přestože jsou laminátové podlahy odolné proti opotřebení a oděrům, odborníci doporučují používat pod nohy nábytku a zejména židlí plstěné či plastové podložky. Před vchodovými dveřmi by navíc neměla chybět rohožka.

Vybrali jste si podlahu s matným nebo lesklým povrchem? Přečtěte si druhý díl článku o technikách čištění určených pro tyto speciální povrchy. Dozvíte se v něm také, jak nejlépe odstraňovat různé typy skvrn.