Instalace

INSTALACE LAMINÁTOVÉ PODLAHY

PŘEDINSTALAČNÍ SLUŽBY POSKYTOVANÉ NAŠÍM ZÁKAZNÍKŮM

Rádi Vám připravíme transparentní cenovou kalkulaci na položení Vámi vybrané podlahy se žádnými dodatečnými příplatky.

Přibližnou kalkulaci připravíme na základě Vaší projektové dokumentace. Pro přesnou kalkulaci je třeba návštěva našeho technika, který si dané prostory zaměří, vyplní s Vámi protokol o stavební připravenosti a poskytne Vám informace týkající se podmínek pro instalaci podlah. Mimo jiné si zkontroluje zbytkovou vlhkost, rovinnost podkladu, teplotu vzduchu v místnosti, póry a drsnost povrchu, pevnost povrchové vrstvy, okrajové dilatační spáry podkladu atd.

Na základě návštěvy našeho technika Vám připravíme detailní nabídku na instalaci, co se týče ceny a doby instalace. Pro Vaši představu jsme schopni provést instalaci obvykle okamžitě či do jednoho anebo dvou týdnů od objednávky a dodání materiálu.

Náš instalační tým je velmi flexibilní. Pracujeme i o víkendech, abychom Vám vyšli vstříc. Po provedení instalace s Vámi náš instalační tým vyplní předávací protokol.

INSTALACE DŘEVĚNÉ PODLAHY

PŘEDINSTALAČNÍ SLUŽBY POSKYTOVANÉ NAŠÍM ZÁKAZNÍKŮM

Rádi Vám připravíme transparentní cenovou kalkulaci na položení Vámi vybrané podlahy či terasy se žádnými dodatečnými příplatky.

Přibližnou kalkulaci připravíme na základě Vaší projektové dokumentace. Pro přesnou kalkulaci je třeba návštěva našeho technika, který si dané prostory zaměří, a vyplní s Vámi protokol o stavební připravenosti a poskytne Vám informace týkající se podmínek pro instalaci podlah a teras. Mimo jiné si zkontroluje zbytkovou vlhkost, rovinnost podkladu, teplotu vzduchu v místnosti, póry a drsnost povrchu, pevnost povrchové vrstvy, okrajové dilatační spáry podkladu atd.

Na základě návštěvy našeho technika Vám připravíme detailní nabídku na instalaci, co se týče ceny a doby instalace. Pro Vaši představu jsme schopni provést instalaci obvykle okamžitě či do jednoho anebo dvou týdnů od objednávky a dodání materiálu.

Náš instalační tým je velmi flexibilní. Pracujeme i o víkendech, abychom Vám vyšli vstříc. Po provedení instalace s Vámi náš instalační tým vyplní předávací protokol.

MOŽNÉ TYPY INSTALACE

Máte dvě možnosti: instalace může být plovoucí či lepená. Naše dřevěné podlahy se instalují jako plovoucí podlahy, či se lepí přímo na podklad za použití kvalitního flexibilního lepidla, což je naprosto ideální v kombinaci s podlahovým vytápěním. Technologie nalepování podlahy vytvoří podlahu, která bude působit dojmem podlahy z masivního dřeva, a co víc, bude stejně tichá.

LEPENÁ

Na základě našich dlouholetých zkušeností bychom Vám stejně tak jako další profesionálové na celém světě doporučili tuto metodu instalace, jelikož poskytuje naprosto stále a spolehlivé technické řešení. Negativní dopady otevírání spojů, praskání a ohýbání se masivních dřevěných podlah, které jsou způsobené klimatickými a rapidními změnami teplot, jsou redukovány na naprosté minimum. Navíc se vyhnete prašnému prostředí při broušení a lakování povrchu lakem či olejem, jelikož konečná povrchová úprava již byla provedena výrobcem. Tento typ instalace se též doporučuje pro kombinaci s podlahovým vytápěním. Je dobré mít na paměti, že některé druhy dřeva jsou citlivější na teplotní výkyvy – například buk, javor či jatoba. Odborníci je proto nedoporučují kombinovat s podlahovým vytápěním.

Při této instalaci je velmi důležité použít opravdu kvalitní lepidlo od ověřeného výrobce. Obvykle spotřebujete ca 1,4-1,6 kg na m2, pokud má podklad standardní porozitu povrchu. Na trhu najdete dva typy lepidla: elastické a syntetické. S ohledem na jejich technické parametry bychom Vám doporučili použít elastické lepidlo, přestože je téměř dvakrát tak dražší.

PLOVOUCÍ

Zámkový systém využívá velmi dobře známého patentovaného spoje vyráběného švédskou společností Välinge Industry. Tento spoj používají všichni kvalitní výrobci podlah na dnešním trhu. Garantujeme, že zámkový systém bez lepidla bude fungovat po celou dobu životnosti podlahy. Hlavní výhodou tohoto systému je fakt, že u plovoucích podlah se dá podlaha velmi rychle namontovat a demontovat, nicméně chůzi bude poněkud hlučnější.

Pokud si nejste stoprocentně jisti jakou instalaci zvolit, přijďte za námi do showroomu a projděte se na lepené a plovoucí podlaze.

Podlahové vytápění
Kvalitní dřevěné podlahy jsou uzpůsobené pro podlahové vytápění. S podlahovým vytápěním lze použít jak třívrstvých , tak dvouvrstvých podlah. Některé typy dřeva, jako buk a javor, jsou více citlivé na rozdíly v teplotě, a proto bychom nedoporučovali používat tyto druhy dřeva pro pokládku do místností s podlahovým vytápěním.

Maximální teplota povrchu podlahy je +27 °C. Nové podlahy můžete aklimatizovat na rozdíly v teplotě postupným zvětšováním teploty. Základním pravidlem je, že rozdíly v teplotě na povrchu podlahy by během dvaceti čtyřech hodin neměly přesáhnout 5 °C. Teplota se přenáší na povrch mnohem účinněji, pokud jste se rozhodli podlahy přilepit.

Správný stupeň vlhkosti
Pravá dřevěná podlaha je živý materiál, a tak přiměřeně reaguje na okolní podmínky. Dřevo se změnami vlhkosti roztahuje a stahuje. Dřevěné podlahy se proto nejlépe hodí do místností se stupněm vlhkosti mezi 40 až 60% a teplotami mezi 18 a 24 °C.

Roční období, počasí a vlhkost vytvořená obýváním ovlivňují relativní vlhkost vzduchu. Pokud je to zapotřebí, tyto podmínky se dají v létě změnit snížením vlhkosti vzduchu za použití ventilace a topení, a v zimě se dá vlhkost zvýšit zvlhčovači vzduchu. Vaření, sušení prádla a pokojové rostliny představují další možnosti jak zvýšit vlhkost vzduchu. V případě, že je váš byt během zimních měsíců ponechán po delší dobu prázdný, měl by být vzduch zvlhčován například ponecháním vody v umyvadle, či jiných nádobách.

Správné skladování
Jednotlivá balení dřevěných podlah jsou převážené a skladované v horizontální poloze. Dlouhodobé skladování vyžaduje teploty od +15 do 24 °C a relativní vlhkost vzduchu od 40 do 60 %. Balení by měla být na konci a uprostřed podepřena, aby se nedotýkala podlahy.

Před pokládkou
Dřevěné podlahy se pokládají na suchý a vodorovný povrch stejně jako laminátové podlahy. Také se však mohou pokládat lepením na podklad samotný. Plovoucí podlaha se může pokládat na beton, stavební desky, staré dřevěné podlahy, plastovou podlahu, linoleum či korkovou podlahu. Celoplošné koberce z tkanin musí být odstraněny. Podlaha musí být rovná. Odchylky převyšující 2 mm, měřeno 2000 mm pravítkem, by měly být vyrovnány deskami či vyrovnávací samonivelační stěrkou. Pevnost stávající podkladové dřevěné podlahy by se měla zajistit její fixací k zemi(hřeby,šrouby). Staré podlahy by se též měly vyčistit, aby nedocházelo k úniku odérů, či dalším nepříjemnostem.

Je třeba změřit vlhkost betonové podlahy. Řiďte se následující tabulkou:

CEMENTOVÝ POTĚR VYTÁPĚNÝ CEMENTOVÝ POTĚR ANHYDRITOVÝ POTĚR VYTÁPĚNÝ ANHYDRITOVÝ POTĚR
<2,0 % CM <1,8 % CM <0,5 % CM <0,3 % CM

Vlhkost se dá změřit měřidlem přes závrtový otvor. Abyste zjistili možnost pokrytí, můžete použít domácí metodu pro hodnocení vlhkosti a nalepit kus igelitu těsně na podlahu (asi 1m2). Igelit tam ponechejte asi 4 či 5 dnů. Pokud se na konci tohoto období utvoří na vnitřní straně igelitu vodní kapky, či beton ztmavne, je podlaha příliš vlhká. Přestože je tato metoda jednoduchá, může být také poměrně nepřesná.

Při pokládce plovoucím způsobem na betonovou podlahu je třeba položit trvanlivou 0,2 mm silnou polyethylenovou folii mezi lamely a betonový podklad. Podlahu řádně před pokládkou podložky vyčistěte, a potom řádně izolujte.

Začínáme s pokládkou
Při pokládce by se teplota měla pohybovat alespoň kolem +18 °C a relativní vlhkost vzduchu by měla být 40 až 60%. Zabalené desky by měly být ponechány volně na suchém a rovném povrchu v místnosti pokládky po dobu 48 hodin před samotnou pokládkou. Balení byste měli otevírat pouze potom, až začnete pracovat. Ujistěte se, že máte při ruce potřebné nástroje a místnost je dostatečně osvětlena.

Po pokládce:
Vysajte a utřete vlhkým hadrem veškerý prach a nečistoty na podlaze. Pokud je to třeba, zaplňte praskliny a díry tmelem. Pokud budete v místnosti dále pracovat, položte na hotovou podlahu čisté kartony, abyste ji ochránili před případným poškozením. Kartony k podlaze nepřilepujte.

Seznam vybavení potřebného k pokládce

 • PVAC lepidlo na dřevo
 • Pilka s jemný ostřím
 • Pila děrovka na otvory
 • Tesařské kladivo
 • Doklepávací blok s pevnými okraji, min. 30 cm na délku
 • Měřický trojúhelník
 • Měřící páska
 • Svorka
 • Rovné prkno
 • Šňůra či laser
 • Vrtačka a vrtáky
 • Klíny
 • Tužka
 • Obložky na potrubí

Všeobecný návod na pokládku

Směr správné pokládky:
Prkna se obvykle pokládají ve směru denního světla vstupujícího do místnosti. Nicméně pokud je stávající podlaha pod novou podlahou dřevěná, prkna by se měla pokládat napříč vůči stávajícím prknům.

U které zdi začít:
Výchozí zdí by měla být zeď s co nejméně otvory. Zkontrolujte si rovnost zdi za použití šňůry či laseru. Rovnost a pevnost počáteční linie je pro správnou pokládku naprosto klíčová. Pokud je to zapotřebí, počáteční řada lamel se může zařezat tak, aby kopírovala tvar výchozí zdi.

Dilatační mezery a spáry:
Pro případné a naprosto přirozené rozpínání, byste si měli ponechat mezeru o asi 7 až 10 milimetrech mezi podlahou a zdí, či jiným prvkem navazujícím na podlahu, např. trubka či sloup. Mezera by se měla následně zakrýt obvodovou lištou či ukončovacím, přechodovým profilem. V místnostech o více než 6 metrech byste měli pracovat na bázi 1,5 mm rozpínání na 1 metr podlahy.

Dilatační spára je zapotřebí, pokud je velikost podlahy přes 12 m šířky/hloubky a u prostor, které jsou vícetvaré a oddělené. V těchto případech se mezi prkny ponechává spára o 10 až 15 mm, která se následně zakrývá přechodovým profilem. V příčném směru se prkna zařezávají a ponechává se mezi nimi obdobné spáry.

Překrývání prken:
Abyste položili podlahu pevně, a aby byla schopna odolávat zkroucení, nesmí být vzdálenost mezi krátkými spoji a mezi následnými přiléhajícími lamelami o plné délce menší než 50 cm. Koncové spoje by měly vyjít tak, aby všechny neležely stejně v jedné linii napříč podlahou.

Plovoucí pokládka dřevěných podlah krok po kroku

 1. U první řady prken byste vždy měly odstranit pera prken, aby byla dilatační mezera dostatečně široká. Na straně pera si určete tvar zdi a prkna příslušně přiřízněte. U první řady by měla být u zdi vždy strana s perem.
 2. Přiložte krátkou stranu lamely v úhlu na předchozí lamelu a opatrně přiložte na podklad. Takto pokračujte až na konec první řady. Upravte vzdálenost dřevěné podlahy ve vztahu ke zdi za použití klínů (7 až 10 mm).
 3. Poslední lamelu první řady přiřízněte dle potřeby, ponechte dilatační mezeru (7 až 10 mm) a lamely položte. Správné délky můžete docílit tak, že pero na krátké straně půjde směrem ke zdi, a vy si označíte bod řezu o 4 mm menší.
 4. Další řadu začněte odřezkem lamely, která vám zbyla. Překrytí přiléhajících prken by nemělo být menší než 50 cm. První lamelu další řady položte v mírném úhlu na předchozí řadu a položte jej na podklad.
 5. Zatlačte klín pod již položenou lamelu, mírně jej nadzvedněte a přiložte krátkou stranu další lamely do příslušné pozice v mírném úhlu na předcházející lamelu. Současně tlačte lamelu směrem vpřed a dolů. Takto postupujte po celou tuto řadu, a nakonec přední konce lamel podepřete od podlahy klíny.
 6. Odstraňte klíny a lamely poklepejte do pozice za použití doklepávacího bloku, spáry by měly být těsné. Pozor! Nepoužívejte na doklepání lamely.
 7. U otvoru na potrubí si na prkno označte její průměr a střed.
  • Vyvrtejte otvor na trubku o průměru 20 mm větší, než jsou vnější rozměry trubek.
  • Použijte pilu děrovku a vyřízněte kus, který poté umístíte za trubky. Při řezání otvorů by pila měla být v úhlu 45 stupňů.
  • Položte lamelu. Aplikujte lepidlo na všechny strany vyříznutého kusu, a pak jej položte.
  • Otvory zakryjte krytkami.
 8. Změřte si nezbytnou šířku pro poslední řadu lamel (vezměte do úvahy dilatační mezeru) a lamely nařezejte na vhodné velikosti. Lamely položte a upevněte je na místě za použití např. páčidla či těsnící tyče. Stěnu před páčidlem řádně ochraňte. Instalujte těsnící klíny.
 9. Při pokládce např. poslední lamely v řadě, při pokládce prken pod radiátory či schody či prken s průchozími otvory u dveří a prken procházejících pod dveřním rámem atd. měli byste odříznout uzavírací okraj o požadované délce za použití dláta či jiného nástroje a lamely by se mělo položit horizontálním nasunutím. V těchto případech aplikujte na pero a drážku lepidlo.
 10. Uřízněte lamelu do požadovaného tvaru a nasuňte jej do příslušné pozice. Lepidlo aplikujte na spáru pouze poté, kdy je lamela volně v příslušné pozici.
 11. Lamely utáhněte na místě za použití např. páčidla či těsnící tyče. Stěnu před páčidlem řádně ochraňte. Instalujte instalační klíny.
 12. Po pokládce poslední řady lamel odstraňte klíny. Namontujte lišty a prahy. Lišty ani prahy nemontujte příliš těsně k podlaze, jelikož tím zabráníte přirozenému pohybu podlahy. Pokud je to zapotřebí, praskliny zakryjte tmelem, který je vhodný pro daný druh dřeva. Po pokládce hotovou podlahu ochraňte před případným poškozením.

INSTALACE TERASY

PŘEDINSTALAČNÍ SLUŽBY POSKYTOVANÉ NAŠÍM ZÁKAZNÍKŮM

Rádi Vám připravíme transparentní cenovou kalkulaci na položení Vámi terasy se žádnými dodatečnými příplatky.

Přibližnou kalkulaci připravíme na základě Vaší projektové dokumentace. Pro přesnou kalkulaci je třeba návštěva našeho technika, který si dané prostory zaměří, a vyplní s Vámi protokol o stavební připravenosti a poskytne Vám informace týkající se podmínek pro instalaci teras.

Na základě návštěvy našeho technika Vám připravíme detailní nabídku na instalaci, co se týče ceny a doby instalace. Pro Vaši představu jsme schopni provést instalaci obvykle okamžitě či do jednoho anebo dvou týdnů od objednávky a dodání materiálu.

Náš instalační tým je velmi flexibilní. Pracujeme i o víkendech, abychom Vám vyšli vstříc.

Po provedení instalace s Vámi náš instalační tým vyplní předávací protokol.

NÁVOD NA INSTALACI WPC DECKING

Decking se pokládá na betonový povrch, který musí být rovnoměrný, či na speciální rám z vodovzdorných materiálů. WPC nosníky se umístí 30 – 40 cm od sebe.

K nosníkům připněte příchytky nerezovými šrouby. Nejdříve však vyvrtejte otvor s o něco menším průměrem, než je průměr šroubu. Hlavička šroubu by měla být ve stejné rovině jako povrch. Zasuňte první část decking do příchytek. Použijte speciální soklovou lištu, která zakryje okraj.

Plastové úchytky a nerezové šrouby jsou pro uchycení fošen a profilů. Měli byste začít uchycovat fošny od prostředku. Úchytky automaticky zajistí, že mezi fošnami budete mít stejné mezery. Nedávejte šrouby méně než 20 mm od kraje fošny či profilu. Ponechte asi 5 mm dilatační mezeru mezi konci fošen.

Pod styčným bodem dvou fošen by měly být umístěny dva nosníky, aby každá fošna ležela na jednom nosníku. Ponechte dilatační spáru asi 5 mm.

Fošny nařezejte dle velikostí, přišroubujte jejich vnitřní hranu a ponechte asi 5 mm mezeru. Decking ukončíte soklovou lištou, tak jak je ukázáno na obrázku 2, či můžete decking ukončit za použití speciálních koncovek. Koncovky nalepíte za použití dvousložkového lepidla.

INSTALACE PERGO VINYLOVÉ PODLAHY

PŘEDINSTALAČNÍ SLUŽBY POSKYTOVANÉ NAŠÍM ZÁKAZNÍKŮM

Rádi Vám připravíme transparentní cenovou kalkulaci na položení Vámi vybrané podlahy či terasy se žádnými dodatečnými příplatky.

Přibližnou kalkulaci připravíme na základě Vaší projektové dokumentace. Pro přesnou kalkulaci je třeba návštěva našeho technika, který si dané prostory zaměří, a vyplní s Vámi protokol o stavební připravenosti a poskytne Vám informace týkající se podmínek pro instalaci podlah a teras. Mimo jiné si zkontroluje zbytkovou vlhkost, rovinnost podkladu, teplotu vzduchu v místnosti, póry a drsnost povrchu, pevnost povrchové vrstvy, okrajové dilatační spáry podkladu atd.

Na základě návštěvy našeho technika Vám připravíme detailní nabídku na instalaci, co se týče ceny a doby instalace. Pro Vaši představu jsme schopni provést instalaci obvykle okamžitě či do jednoho anebo dvou týdnů od objednávky a dodání materiálu.

Náš instalační tým je velmi flexibilní. Pracujeme i o víkendech, abychom Vám vyšli vstříc.

Po provedení instalace s Vámi náš instalační tým vyplní předávací protokol.